indo-logo
خانه/وبلاگ/
توجه خاص دولتمردان به رونق مد و لباس

توجه خاص دولتمردان به رونق مد و لباس

توجه خاص دولتمردان به رونق مد و لباس
تعداد بازدید :45
تعداد دیدگاه :0
آخرین به روز رسانی :۱۴۰۳/۱/۵, ۱۷:۵۱

اراده خوبی توسط دولتمردان برای رونق عرصه مد و لباس


مدیر کل دفتر کاردانش آموزش و پرورش گفت: اراده خوبی توسط دولتمردان برای رونق عرصه مد و لباس وجود دارد و افزایش ثبت نام هنرجویان در مدارس کاردانش به رونق روزافزون این عرصه یاری خواهد رساند.

بسیاری از رسانه‌ها، ضمن بازتاب گسترده حضور رئیس جمهور در هنرستان دخترانه شهید مدرس در منطقه غرب تهران برای نواختن زنگ شروع مدارس، از آن به عنوان زنگ حمایت از پوشاک ایرانی یاد کردند.

سیدمصطفی آذرکیش، مدیر کل دفتر کاردانش آموزش و پرورش درباره اهمیت موضوع مد و لباس اسلامی و ایرانی و حمایت همه سویه دولت از این موضوع بیان کرد: حضور ریاست محترم جمهور در یک هنرستان برای به صدا درآمدن زنگ شروع به کار مدارس نشان از اهمیت مهارت آموزی در حوزه پوشاک آن هم با توجه به گسترده هنرجویان در این عرصه دارد.

او افزود: همراهی و تعامل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مقام کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و آموزش و پروش بارها بر این مهم صحه گذاشته است که باید در راستای معرفی قبلیت ها و توانمندی های هنرجویان در حوزه پوشاک ورود کرد و خوشبختانه در دولت جدید اعتباراتی خوبی برای رسیدن به جایگاه قابل قبول و توسعه هنر و صنعت مد و لباس در نظر گرفته شده است.

آذرکیش به موضوع لزوم آموزش مؤثر برای ورود هنرجویان به بازار کار و به ویژه موسسات زیر نظر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور اشاره کرد و گفت: در حوزه مد و لباس، ما به استناد راهکارهای عملیاتی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، طراحی و ارائه الگوی لباس و پوشش مناسب، متنوع، زیبا و آراسته مبتنی بر فرهنگ اسلامی و ایرانی و در جهت حفظ هویت ملی را مطرح کرده ایم و به لطف همکاری های کارگروه ساماندهی مد ولباس کشور به نتایج بسیارخوبی به ویژه در قالب نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها که نمونه بارز آن نمایشگاه پوشاک مدارس است، دست یافته ایم.

مدیر کل دفتر کاردانش آموزش و پرورش بیان کرد: هدایت دانش آموزان به سمت رشته های مورد نیاز حال و آینده و ظرفیت های به وجود آمده از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین تأکیدات شخص مقام معظم رهبری و رئیس جمهور، حسن روحانی، حاکی از آن است که اراده خوبی توسط دولتمردان برای رونق عرصه مد و لباس وجود دارد و افزایش ثبت نام هنرجویان در مدارس کاردانش و هنرستان با تکیه بر رویکرد فرهنگ‌سازی و مهارت‌آموزی به رونق روزافزون این عرصه یاری خواهد رساند.

منبع: بنیاد ملی مد و لباس

مطالب مرتبط

loading